לבחירת הרצאה

מלאו את הפרטים הבאים

  דנדן בולוטין

  כשדנדן היה נער דוד שלו אמר לו: “תעשה את מה שאתה הכי אוהב ומתוך זה תגיע העבודה”. כמה הוא צדק.

  דנדן טייל, חקר שבטי אינדיאנים בג’ונגל, ערך מסעות מחקר באחד מהם פגש אותי אבל זו לא הייתה עבודה אלא הנאה שהתפתחה למשפחה, טיפס על הרים, ערך מסעות לחיפוש חיות מוזרות (זה בגללי), ביקר איתי בהמון מקלטים לחיות בר ושמורות, סנפלינג, דייג, קייקים ועוד וכשחזר ארצה הפך את התחביב לעבודה כמו שהדוד אמר, והחל להרצות. בזכות ההומור שלו והיכולת להעביר ידע דרך סיפורים משעשעים, אנשים יושבים בהרצאות, מתפוצצים מצחוק, שוטפים את העיניים בתמונות מדהימות, אבל בסוף גם זוכרים את העובדות. הלוואי וכך היו מלמדים את ילדינו. הבשורה הטובה היא שדנדן מרצה גם בבתי ספר. דנדן מרצה בכל הארץ לכל מי שמבקש מחברות ועד חוגי בית.

  עכשיו הוא מרצה גם כאן בחווה.

  דנדן הוא אחד מעשרת המרצים המבוקשים בארץ (על פי סקר עיתון דה מרקר) הוא מרצה על המחקר שעשה עם שבטים אינדיאנים מאזור האמזונס באקוודור, על צמחי רפואה ומאכל, על שאמניזים, טיפוס הרים, מסעות, טכסי בגרות בשבטים ומשלחות.

  ההרצאות מלוות בשקופיות מדהימות וסרטוני וידאו קצרים שלילך צלמה וערכה מהמסעות.

  ההרצאות מעבירות המון ידע מתובל בהומור המיוחד של דנדן.

  ההרצאות מיועדות לכולם כחוויה מעשירה ומשעשעת.

  להלן מצורפת רשימת ההרצאות המובחרות של דנדן בולוטין

  1. החיים במחיצת האינדיאנים ביערות הגשם של אקוודור. סיכום מחקר בו השתתפתי מטעם אוניברסיטת ת’א בשנים 1990-1995, סיפורים משעשעים ומרתקים על חיי במחיצת השבטים האינדיאנים. (ניתן ומומלץ, לחלק לשתי הרצאות מפורטות יותר).
  2. שאמניזם וכישוף בדרום אמריקה. צמחי מרפא מכשפים ושאר טקסים.
  3. טיפוס הרים בהימליה (סיפורה של משלחת מטפסים ישראלית, למאקלו II).
  4. נמיביה, בוצואנה. שבט הזונקואה (הבושמנים האמיתיים), שבט ההימבה הנידח שעדיין שומר על צורת החיים והלבוש המקוריים, דלתת האוקוונגו.
  5. יפן דרך חור המנעול. (על הדברים “הקטנים” שכה שונים מאלה שאנו מכירים).
  6. יערות הגשם שימור לעומת הרס, מלחמת הקיום של תרבויות, צמחים ובע”ח.
  7. מדגסקר – אי האגדות או המסע בעקבות גב’ פוזה. למורים, זיקיות, באובבים, אי-אי, וניל ציפורן וכמובן – פוזה.
  8. המסע לשדה הקרח הדרומי. משלחת בת שישה קיאקיסטים לשדה הקרח הדרומי בפיורדים המדהימים בדרומה של צ’ילה.
  9. איי פוקלנד. מושבה בריטית מול חופי דרום אמריקה. פינגווינים, יסעורים, אלבטרוסים, אריות ופילי-ים.
  10. קמרון – משבטי הפיגמים ועד ענקי הצפון. הפון של באפוט, סולטנים, פנטזיות, קריאה בסרטנים, ושאר מלכים.
  11. איים בזרם. חיים אחרים באיים נידחים, סיפורים מאיים שונים בקצוות הכדור: גרינלנד, ספיצברגן, האי של רובינזון קרוזו, איי-פוקלנד, איי-הגלאפגוס- מקור תורת האבולוציה של דארווין. נופים בע”ח ואנשים. (מתאים גם ל 2-3 הרצאות שונות).
  12. טקסי בגרות וחניכה בתרבויות שונות. בר –מצווה? לא רק אצלנו. מיועד לבנים ובנות בגיל המדובר.
  13. לאנטרקטיקה בעקבות שקלטון. שחזור סיפור ההישרדות הגדול בהיסטוריה. 28 איש נלכדו בין הקרחונים, ספינת מתרסקת וטובעת, ובכל זאת לאחר כמעט שנתיים, ומסע שלא יאמן, בסירה קטנה בים הסוער בעולם, חולצו כולם בחיים. הרבה בזכות אישיותו ומנהיגותו של שקלטון. 90 שנה אח”כ, 8 ישראלים משחזרים את המסע בנופי הקרח של הדרום.
  14. ג’ורג’יה הדרומית, אי בדרך לאנטרקטיקה. שימש כבסיס תחנות לצייד לווייתנים, והיום שמורת טבע, וגן עדן לפינגווינים, אלבטרוסים, כלבי-ים ואוהבי טבע.

  כל ההרצאות בליווי שקופיות מדהימות. (בחלק מההרצאות ניתן לשלב קטעי וידאו)

  לבחירת הרצאה

  מלאו את הפרטים הבאים

   לגמלאים נוספים

   תמי סירקיס מילים של טעם - לבחירתכם

   תמי סירקיס, בלוגרית, עיתונאית מזון ומחברת ספרי בישול, מאמנת בריאות ויועצת תזונה (אכן רשימה ארוכה...) נמצאת כבר שנים בתודעה הציבורית. תמי מופיעה בקביעות על במות, בכנסים, בתקשורת בתכניות טלויזיה, רדיו ובאתרי האינטרנט. תמי מציעה...

   משפחה בטרנס גילי צוק

   הרצאה יוצאת דופן המלווה את שני הספרים המבוססים על סיפור חיי האמיתי "האם יש לנו בחירה ושליטה על חיינו, או שהכול מכתוב?" חינכו אותנו לרצינות, לאחריות, להגינות. לאורך חיינו הטמיעו בנו...

   ממודעות לשינוי

   ממודעות לשינוי כולנו חווים קשיים מפעם לפעם. לעתים הקשיים הם יומיומיים, למשל: כשקמים בבוקר ואין כח ללכת לעבודה. כשהילדים לא רוצים להתעורר בבוקר ולא מקשיבים לנו. לעתים זה מוצא אותנו בסיטואציות כשאנשים לא...

   סוכנות שיווק דיגיטלי