לבחירת הרצאה

מלאו את הפרטים הבאים

  ד’ אמריקה על המפה

  “גם באדמה אפשר לתופף”:

  סיפורה של המוזיקה השחורה ביבשת אמריקה

  המקצבים האפריקאים. החל מהבלוז והג’ז, דרך הטנגו, הסמבה, הסלסה, ועד, הראפ והרגאיי, כל סגנון מוזיקלי נושא את סימן ההיכר שלהם. המוזיקה השחורה לא נכנסה ליבשת אמריקה דרך הדלת הראשית, אלא בתוך אניות העבדים, שנלחמו על הזהות התרבותית שלהם. בהרצאה נצא למסע בעקבות המקצבים האפריקאים ביבשת, החל מימי העבדות ועד לכיבוש הלבבות ברחבות הריקודים בקובה, ג’מייקה, קולומביה, ארה”ב, פרו, ברזיל, וארגנטינה.

  “היקום הספרותי של חורחה לואיס בורחס”

  כששומעים את השם “בורחס”, עולות מיד מחשבות מסעירות ומסתוריות: שבילים מתפצלים, מבוכים, והקסם של הידע האנושי. סיפוריו הקצרים של בורחס הם רק פיסה אחת בפסיפס יצירתו. מי שרוצה להכיר אותו באמת צריך לגלות גם את בורחס המשורר, מבקר התרבות וגם את בורחס האדם, את שכונת ילדותו, ואת התשוקה שלו לתרבויות העולם. אני מזמין אתכם לטייל איתי בעולמו המופלא של חורחה לואיס בורחסת.

  “הגיטרה בין השיניים”: שירי מחאה בדרום אמריקה

  מוזיקת המחאה והמוזיקה הפופולרית של דרום אמריקה נולדה בשנות ה-60, כאשר הזמרים הבינו שהכי פוליטי זה לחזור לשורשים, והתחברו למסורת המקומית. בשנות ה-70 הם נלחמו בעד החופש, בזמן שהדיקטטורה רודפת אחריהם. חלק נרצחו, חלקם נכלאו, וחלקם עדיין פה כדי לשיר מה שהיה. “הגיטרה בין השיניים” זו הרצאה דרך האירועים, והמוזיקה המצוינת של מרסדס סוסה, דניאל ויגלייטי, ויולטה פרה, שיקו בוארקה, ועוד.

  על המרצה:

  אריאל ברקוביץ מומחה לתרבות ולהיסטוריה של דרום אמריקה. מתמחה בשירה עממית ובהקשרים הפוליטיים של היצירות נולד בארגנטינה ועלה לארץ בגיל 18. אריאל עורך ומגיש תוכניות רדיו בתחום התרבות בגלי צה”ל וב-fm106, וכתב לענייני תרבות ישראלית בעיתונים שונים בדרום אמריקה. הוא אורח קבוע בכנסים ומשדרים העוסקים בתרבות של דרום אמריקה, ונותן יעוץ מוזיקלי בתחום שירה עממית ושירי מחאה.

  ד’ אמריקה על המפה

  כל ההרצאות כוללות קטעי מוזיקה ווידאו, תמונות וטקסטים מתורגמים לעברית.

  לבחירת הרצאה

  מלאו את הפרטים הבאים

   הרצאות נוספים

   משחקי חידות על פתגמים

   מרצה: ד"ר ריקרדו בלנק מי לא אוהב חידות? כולנו אוהבים, ובמיוחד חידות שאנחנו מצליחים לפתור ומי לא אוהב פתגמים? כולנו אוהבים, ובמיוחד שאנחנו מוצאים את הפתגם שמציג בדיוק את המסר שברצוננו להעביר. בהרצאה...

   שבילים הרצאות מאירות דרך

   לשבילים מגוון הרצאות, סדנאות וקורסים המציידים בכלים מעשיים ובחומר למחשבה "סיפור, ככל שיהיה אישי יותר- כך הופך להיות אוניברסלי" המפגשים מלווים בסיפורים ובסרטונים, משלבים תרגילים ש"מפילים אסימונים" ומשאירים צידה לדרך...

   סוכנות שיווק דיגיטלי