לבחירת הרצאה

מלאו את הפרטים הבאים

  עו”ד רוני אלוני סדובניק

  רוני מובילה בישראל את הזרם של אקטיביזם פמיניסטי במשפט, אשר מטרתו להנגיש את הכוח והעוצמה שבחוק, לידיהן של נשים כגון זכויות נשים במעגל התעסוקה, הרפואה, נשים נפגעות אלימות וטראומה, נשים במעגל הזנות, נשים קורבנות סחר בבני אדם, נפגעות גילוי עריות, פדופיליה, נפגעות נפש וכיו”ב. נשים אשר זכויותיהן החוקתיות נרמסות במרחב הציבורי.

  עו”ד המתמחה במשפט מגדרי ובעלת משרד עורכות דין פמיניסטי הנותן שירותי משפט לנשים. מתמחה בעיקר בייצוג נפגעות ונפגעי גילוי עריות, פדופיליה וכל תקיפה מינית בילדות.

  עוסקת 25 שנים בניסוח תיקוני חקיקה בוועדות הכנסת בנושאי זכויות נשים וילדים וחינוך.

  פרסמה כ- 370 מאמרים ב – YNET, באתר לשכת עורכי הדין, מעריב, ידיעות,הארץ, “ישראל היום”- שמטרתם הטמעת זכויות הנשים לשוויון בחברה.

  פרסמה בארץ ובחו”ל כלי עבודה למטפלים בנפגעות/י תקיפה מינית “המניפסט הראשון של נפגעי/ות תקיפה מינית בילדות – “החיים שאחרי המוות” – תורגם לאנגלית,ערבית וגרמנית .

  ​פרסמה בארץ ובחו”ל תכנית מדינית פמיניסטית ראשונה מסוגה לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני “אביב הנשים”- תכנית הנדונה בימים אלו בפורומים לשלום וכן פרסמה את התכנית הפמיניסטית לפתרון בעיית ירושלים-“הדרך לשלום לא חוצה את ירושלים”-פתרון אימהי למריבת אחים.

  מחקרים אקדמיים בנושא:

  “הסרסור הנסתר-תפקיד התקשורת כחוליה בשרשרת הסחר בנשים”.

  ומחקר שחשף את הימנעותן של נשים מגישה לערכאות אזרחיות

  “ריב אלמנה לא יבוא אליהם -חסמים המונעים נגישות נשים לערכאות אזרחיות”.

  יזמה וערכה את “קודקס חוקי המדינה לילדים” בעברית ובערבית

  (ספר בהוצאת לשכת עורכי הדין, הקדמה מאת נשיאת בית המשפט העליון).

  העלאת מודעות תקשורתית לתופעת הסחר, הדרכת צוותי תקשורת, יזום כתבות תחקיר, הדרכת סטודנטים לתקשורת ולפרסום בעניין סחר בנשים וחשיבות מיגור הזנות.

  עמדה 5 שנים בראש המטה למאבק בסחר בנשים, לקחה חלק שוטף וקבוע בישיבות ועדת המשנה של הכנסת לכל אורך כהונתה של יו”ר הועדה הקודמת גב’ גלאון.

  יזמה והפיקה במשך 3 שנים רצופות את טקס הענקת “אות הדרור למאבק בסחר בנשים”-עד שמשרד רוה”מ פנה אליה וביקש להעביר את עריכת הטקס השנתית לידי המדינה, הלא הוא עיטור/ טקס זה.

  סייעה בקידום חקיקת חוק איסור סחר בנשים והפללת לקוחות הזנות.

  הקימה ופעילה בממ”י – המרכז המשפטי לילדים ולנוער ויזמה פרויקטים רבים להעצמת נשים, החל באמנה החוקתית של הנשים –(מסמך הכולל 100 תיקוני חקיקה בשיתוף עשרות ארגונים).

  ייצגה ומייצגת מאות נפגעות זנות וקרבנות סחר במערכות משפט שונות.

  פעילות משפטית וציבורית נושקת לתחום “לכל אישה יש שם” – פרויקט ליצירת מאגר שמות נשים להנצחה במרחב הציבורי, מג”ע – פרויקט למיגור גילוי עריות ומימוש זכויות כלכליות לשורדות ג”ע.

  “פרויקט סודות”-

  תיעוד בינלאומי של עדויות ניצולות שואה אשר שועבדו ונסחרו לזנות בתקופת מלחמת העולם השנייה.

  פעילות משפטית פורצת דרך

  כעורכת דין, בנתה רוני מודל ייחודי לייצוג משפטי של נפגעות תקיפה מינית, אשר הופך את התהליך המשפטי עצמו לחלק מהליך השיקום והריפוי.

  במקום להגיש כתבי תביעה המציגים את הנפגעת כקרבן חלש, היא משקיעה את מרב המאמץ בהצגת עובדות המקרה כאופן שיעצים את הנפגעת ויסמן אותה בעיני בית המשפט כמי שנלחמת לא רק על צדקתה הפרטית במקרה הפרטני – אלא כנושאת דגל במערכה ציבורית למענן של כלל הנשים והנפגעות בפרט.

  פרויקט הפרדה מגדרית של אשפוז פסיכיאטרי

  מאבק משפטי למיגור התופעה הרווחת של נשים הנאנסות תוך כדי שהן מאושפזות במוסדות פסיכיאטרים בידי מטופלים באותן המחלקות שאינם כשירים לעמוד לדין על מעשיהם.

  רפורמה ביחס המוסד לביטוח לאומי כלפי נפגעות תקיפה מינית המאבק משפטי להפסקת התיוג הפסיכיאטרי לנפגעות תקיפה מינית וחיוב המדינה להתאים טיפול רפואי לנפגעי פוסט טראומה ולא רק טיפול תרופתי כנהוג כיום .

  תהליכי חקיקה:

  רוני שותפה שנים רבות להובלת תיקוני חקיקה בכנסת, בעניין חוק איסור סחר בבני אדם, הפללת לקוחות הזנות, הוספת תקנת משרד השיכון לסיוע בשכר דירה לנפגעי/ות גילוי עריות המחויבים בגיל 18 לברוח מהבית הפוגע.

  • תיקון בעניין הכרה בהוצאה לצרכיי מס בטיפולים פסיכולוגים של נפגעות תקיפה מינית, והכרה במסגרת חוק הביטוח הלאומי בזכאות לסל שיקום עבור נפגעי פדופיליה וגילוי עריות.
  • הצעת תיקון חוק העונשין-הפללת לקוחות הזנות – לקחה חלק בשלבים הראשוניים של ניסוחי החקיקה בתקופת כהונתה של היו”ר גלאון.
  • הצעת תיקון חוק חוק העונשין-הפללת מדירי נשים מהמרחב הציבורי. עבר קריאה ראשונה.
  • הצעת תיקון חוק הפרשנות-בכל מקום בו כתוב בחוק “ייצוג הולם” הכוונה תהייה לייצוג שווה.
  • יזמה והובילה עד לסוף הטוב-תקדים משפטי במאבק להכרה משפטית של משרד הביטחון וב”ל בזכאות נפגעות אונס על רקע לאומני כזכאיות לפיצוי לפי חוק נפגעי פעולות איבה (שיקום ותגמול).
  • הובילה הלכה משפטית חדשה בעניין זכות נפגעות עבירת מין להיבדק רק בידי מומחיות נשים.
  • מייעצת למנהלי חברות ותאגידים כיצד להימנע מנזקי תביעות בעניין הטרדה מינית.

  לרשותכם מבחר הרצאות:

  1. הרצאה לחברות ומקומות עבודה – מניעת הטרדה מינית במקום העבודה
  2. הרצאה למעסיקים בחב’ גדולות – ניהול משבר במקרי הטרדה מינית המודלפת לתקשורת.
  3. הרצאות בכנסים/ צוותים רפואיים – כיצד להתייחס ולזהות נפגעות פוסט טראומה מתקיפה מינית ולשפר את הקשר הטיפולי איתן.
  4. הרצאה לבני נוער – מהי הסכמה ליחסי מין? גבולות המותר ואסור ביחסי מין עם קטינים.
  5. הרצאות לגופי תקשורת בנושא צווי איסור פרסום, דלתיים סגורות ומה שמאחוריהן.
  6. הרצאה בעניין תיקי עבירות מין בהם הפוגעים והנפגעים הם קטינים.
  7. התמודדות שדרת הפיקוד הצהלי עם הטרדות מיניות ועבירות מין בצה”ל.
  8. הטיפול המשפטי בעבירות מין בקרב פעוטות בגיל הרך.
  9. אובדן ושיקום העונג המיני אצל נשים נפגעות טראומה מעבירות מין.
  10. שילוב נשים נפגעות עבירת מין במרחב התעסוקתי: קשיים אתגרים ופתרונות.
  11. פרשות משפטיות בתקשורת: פרשת השר סילבן שלום, פרשת בוכריס, גבעתי וקסטיאל.

  לבחירת הרצאה

  מלאו את הפרטים הבאים

   הרצאות נוספים

   רפי שרגאי כמו בקולנוע

   רפי שרגאי בוגר לימודי תאטרון חברתי באונ' ת"א, בימוי תאטרון בסמינר הקיבוצים, קולנוע במכללת ספיר ותסריטאות בבית ספר  של עידית שחורי, תסריטאי, במאי ומרצה לא שיגרתי לקולנוע, המשבץ...

   תקשורת בין אישית ותדמית

   עינת מרום, מרצה, מורה, מנחת קבוצות ומאמנת. תואר שני בתקשורת MA  Clark University ותואר ראשון בתולדות האמנות יועצת תדמית- מומחית למיתוג אישי ולניהול תדמית אישית ומקצועית, בעלת ניסיון של עשרים שנה בתחום. מרצה ומורה לתולדות...

   צבי יוגב לגעת לדעת

   צבי יוגב מרצה על תקשורת עם אנשים, פסיכולוגיה של שכנוע ותקשורת לא מילולית,בקריה האקדמית קריית אונו ובמכללה בנתניה, מחבר הספר "לגנוב את ההצגה" ההרצאות מצחיקות והומוריסטיות, מלמדות ועמוקות. קצת על כל הרצאה: "לדעת לגעת" תגליות מדעיות...

   סוכנות שיווק דיגיטלי